Náš tým

Jmenuji se Lucie Vávrová a v Kutné Hoře bydlím už 6 let se svojí rodinou. Po ukončení střední školy, Sociální péče – sociálně správní činnost, jsem absolvovala pomaturitní kurz německého jazyka. Během studia na obou školách jsem pracovala v Dětském centru Jihočeského kraje. Již při prvních pracovních zkušenostech s dětmi jsem věděla, že je to práce, která mě naplňuje. Po mateřské dovolené jsem absolvovala kurz Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky a našla si práci, kterou jsem si přála dělat. Díky své rodině, která mě podporuje a nezlobí :), mohu naplno vykonávat práci s radostí. Pokud by byl ještě nějaký dotaz, ráda ho zodpovím.
Lucie

 

Jmenuji se Helena Viktorová, jsem v důchodu a protože sedět doma mě nebaví, uvítala jsem možnost pracovat s dětmi v Permoníčcích. V aktivním věku jsem pracovala ve školní družině, práce s dětmi mě vždy nabíjela. Mám pedagogické vzdělání obor vychovatelství. Ve školce pracuji 2 hodiny denně, je to pro mě spíš koníček a potěšení z kontaktu s malými dětmi, kde hlavní odměnou je pro mě radost dětí z mé přítomnosti.


jencikova_foto
Jmenuji se Monika Jenčíková, je mi 23 let a bydlím v Kutné Hoře. O práci v mateřské školce jsem snila už jako malá. Vždy se mi líbil pocit, že budu malé děti učit novým věcem, věnovat se jim a poznávat s nimi svět. Vystudovala jsem Střední zdravotnickou školu v Kolíně, obor zdravotnický asistent. Po střední škole jsem pracovala v nemocnici. Většinu prázdnin jsem trávila hlídáním dětí v rodině, nyní ve volném čase hlídám dvouletého chlapečka a šestiletou slečnu. Moc ráda tvořím a vyrábím různé dekorace a doplňky, kterými zdobím svůj byt. Nejvíce mám ráda ubrouskovou techniku a výrobu náušnic.

 

kiznerova_fotJmenuji se Monika Kaiznerová, je mi 35 let a jsem vdaná. Už od svého dětství  jsem chtěla pracovat ve školce a starat se o malé děti. I přesto, že jsem vystudovala střední školu ekonomickou, šla jsem si za svým snem. Po této škole jsem absolvovala vyšší odbornou školu sociálně-právní a začala jsem pracovat jako vychovatelka v chráněném bydlení pro děti a dospělé s mentálním a tělesným postižením v Praze.  Při zaměstnání jsem vystudovala  bakalářské studium Speciální pedagogika vychovatelství  a ještě během této doby jsem docházela ve volném čase pracovat do soukromé školky v Praze jako učitelka. Práce mě natolik naplňovala, že jsem tam zůstala na hlavní pracovní poměr. V roce 2009 se mi narodil první syn, a když mu byli dva roky, začala jsem hlídat stejně starou holčičku. Po rodičovské dovolené jsem pracovala jako asistentka pedagoga na základní škole a vypomáhala v družině. V roce 2015 se mi narodil druhý syn. Během studií jsem vedla kroužek Bruslení pro malé děti pod DDM Dominik v Kutné Hoře. Můj život se stále točí kolem dětí. Věnovat se dětem a učit je novým věcem je pro mě nejen prací, ale hlavně i koníčkem.

 

cermakova_foto

Jmenuji se Jana Čermáková je mi 36 let a jsem vdaná. Mám osmiletého syna a bydlíme v Kutné Hoře. Pracuji v Permoníčcích jako Teta. Po ukončení SOU jsem pracovala jako prodavačka. Po mateřské dovolené jsem absolvovala kurz pracovníka v sociálních službách. Má praxe probíhala v Nízkoprahovém zařízení, kde jsem zjistila, že práce s lidmi a dětmi mne naplňuje. Poté jsem nastoupila do zaměstnání, kde jsem pracovala s lidmi tělesně i mentálně postiženými.Při níž jsem absolvovala speciální kurzy potřebné k výkonu této pozice. Než jsem nastoupila do Permoníčků, pracovala jsem jako teta v Dětském klubíku, kde jsem získala další potřebnou praxi. Baví mne domácí práce a aranžování bytových doplňků. Ráda se starám o svého syna se kterým vytváříme různé drobnosti a dárečky pro potěšení druhých. Také ráda hlídám ostatní děti z rodiny. Při mé práci se ráda podílím na dalším tělesném a duševním rozvoji svěřených dětí v této skupině. Je velmi milé a naplňující vidět spokojené a usměvavé děti s jejich maminkami.

 

hanka_foto

Jmenuji se Hana Šlesingrová, je mi 34 let a již 20 let žiji v Kutné Hoře. Po ukončení studií na gymnáziu v Kutné Hoře jsem studovala a úspěšně dokončila Vyšší odbornou školu sociální v Olomouci. Již tehdy mi bylo jasné, že ve své budoucí kariéře bych se ráda zaměřila na pomoc druhým a veřejně prospěšnou činnost. Od roku 2006 se aktivně věnuji shánění finančních prostředků na činnost veřejně prospěšných organizací jakožto projektový manažer. Po narození syna jsem musela řešit otázku jak sladit pracovní život s tím osobním a později pak problém s nedostatkem míst v jeslích a mateřských školkách. Jelikož jsem se ve svém okolí potkávala s maminkami, které řešily podobný problém, rozhodla jsem se, že je načase s tím něco udělat. Společně s partou skvělých lidí sdružených v Prožitek z.s. jsme se rozhodli založit Dětskou skupinu Permoníčci. Mým cílem je dát maminkám jistotu, že o jejich děti je skvěle postaráno v době, kdy ony se věnují své kariéře.

 

terka_foto

Jmenuji se Mgr. Tereza Mocková, jsem členem realizačního týmu, který stojí za vznikem Dětské skupiny Permoníčci. Mám profesní zkušenosti z oblastní primární prevence rizikového chování, sociálního poradenství, realizace volnočasových aktivit pro děti, vzdělávání pedagogů v problematice zážitkové pedagogiky, realizace pobytových a příměstských táborů, problematiky náhradní rodinné péče. Vzdělání mám v oblasti speciální pedagogiky, sociální práce, sebezkušenostní výcvik v integrativní psychoterapii. Mimo práci velmi ráda využívám volný čas k cestování, které vnímám jako velké sebeobohacování i relaxaci.